Netradicinės pamokos AHHAA mokslo centre

Ko gero, dažnas moksleivis patvirtins, kad įdomiausia ir patraukliausia mokytis netradicinėje aplinkoje.

Norėdami daugiau sužinoti ir patirti smalsūs Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos 6 f klasės mokiniai leidosi į Tartu esantį mokslo centrą AHHAA. Tai mokymosi erdvė, kurioje galima rasti šimtus mokslo stebuklų. Tačiau smagiausia tai, kad visus centre esančius interaktyvius eksponatus galima liesti ir išbandyti, kaip jie veikia.

Įdomu buvo paklaidžioti veidrodžių labirinte, skambinti neturinčia stygų arfa,   sukelti tornadą ar stebėti lietaus šokį pagal savo paties nupieštą piešinį.  Eksponatų daug ir įvairiausių, ir kiekvieno veikimas paaiškintas gamtos dėsniais. Drąsiausi nepabijojo ekstremaliausių atrakcijų - važinėjosi dviračiu ant lyno 8 metrų aukštyje bei išbandė astronautų treniruoklį.  O mokslo centro kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai ne tik galėjo stebėti įdomiuosius fizikos ar chemijos pasirodymus, bet ir padėti jauniesiems mokslininkams šiuos bandymus atlikti.

Didelį įspūdį vaikams paliko apsilankymas planetariume ir kelionė po žvaigždžių pasaulį. Tai vienintelis Europoje sferinis planetariumas, kurio projektorius įtrauktas į Gineso rekordų knygą.

Šeštokai liko sužavėti ne tik mokslo pasaulio atradimais, bet ir ypatingo grožio Estijos miestais – Tartu ir Talinu. Klausydamiesi gidės pasakojimų, susipažino su miestų istorija, gėrėjosi architektūros paveldu. Dvi dienos netruko prabėgti, o puikūs vaizdai, patirti įspūdžiai, bendravimo džiaugsmas atpirko ilgos kelionės nuovargį.

6 f klasės auklėtoja Beata Šadzevičienė