Biblioteka – informacinis centras

Gimnazijos bibliotekos tikslas – užtikrinti gimnazijos bendruomenės informacinius, kultūrinius, edukacinius ir dvasinius poreikius, suteikiant galimybę naudotis visais įmanomais informacijos ištekliais. Siekiant šio tikslo, bibliotekoje įvairiose laikmenose komplektuojamas, tvarkomas, apskaitomas ir saugomas bibliotekos fondas.

Vykdydama savo veiklą, biblioteka vadovaujasi gimnazijos misija ir tikslais, atsižvelgiant į moderniai bibliotekai keliamus reikalavimus.

UNIFORMA

Paslaugos

• Skaitykla ir abonementas.
  • Individualios konsultacijos ieškant informacijos, organizuojant netradicines pamokas, olimpiadas, rengiant projektus, renginius, ruošiant namų užduotis.
  • Informaciniai stendai.
  • Parodos, skirtos valstybinėms, kalendorinėms ir religinėms šventėms, rašytojų ir žymių žmonių jubiliejams paminėti, teminės ir gimnazistų kūrybinių darbų parodos.
  • Edukaciniai renginiai.
  • Kompiuterizuota bibliotekinė programa MOBIS.
  • Kopijavimo aparatas.
  • Garso grotuvas.
  • Rekomenduojamos perskaityti literatūros sąrašai:
  • Virtualios parodos:
  • Bibliotekos nuorodos:
  • Literatūros nuorodos:

Net 400 svarbiausių e. knygų mokyklai ir laisvalaikiui. Knygas pagal amžių, temas ir vertybes atrinko vaikai, tėvai ir ekspertai. Svetainėje galima atrasti ir privalomus, ir naudingus mokyklinius kūrinius.

Garso knygos čia.

Kaip rašoma internetinėje bibliotekoje, legendinis „Vyturys“ atgimsta įsielektrinusiomis plunksnomis ir repuodamas Biliūną – pasveikinkite pirmąją lietuvišką internetinę biblioteką vaikams ir jaunimui!

Skaitmeninės knygos čia.

Naudojimosi taisyklės

Skaitytojas turi teisę:

1. Gauti bibliotekos knygas ir kitus dokumentus laikinam naudojimui į namus arba skaityklą.
  2. Gauti informaciją apie bibliotekos fondą, knygas, literatūrą.
  3. Lankytis bibliotekoje vykstančiuose renginiuose.
  4. Pateikti pasiūlymus bibliotekos darbo tobulinimui.

Skaitytojas privalo:

1. Neplėšyti, nesutepti ir neprirašinėti knygos.
  2. Tausoti bibliotekos inventorių.
  3. Neišnešti knygų ir kitų spaudinių iš bibliotekos, jei jie neįrašyti į skaitytojo formuliarą.
  4. Nustatytu laiku grąžinti paimtas knygas ir kitus spaudinius.
  5. Bibliotekoje laikytis tylos ir rimties, netrukdyti kitiems skaitytojams.

Skaitytojo atsakomybė:

1. Praradęs vadovėlį ar knygą, skaitytojas privalo jį pakeisti tokiu pačiu arba pripažintu lygiaverčiu dokumentu.
  2. Už nepilnamečių skaitytojų pasiimtus leidinius atsako tėvai ar globėjai.
  3. Užbaigę gimnaziją (ar išeidami į kitą mokyklą) moksleiviai privalo atsiskaityti su biblioteka.

Bibliotekos darbuotojos

Lina Martusevičienė

Bibliotekos vedėja

Telefono numeris: +370 69436908