Paminėjome Vaižganto 150 –ąsias gimimo metines

Vaižganto vardu pavadintus 2019-uosius metus palydėjome renginiu, skirtu lietuvių literatūros klasiko Juozo Tumo – Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms.

Gruodžio 12 d. Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos salėje III ir IV klasių mokiniams suruoštoje popietėje buvo pristatoma įdomi ir spalvinga Vaižganto asmenybė, dideli rašytojo nuopelnai Lietuvai, jos žmonėms, kultūrai. Programos rengėjai – 6 f ir 7 b klasių mokiniai – vartė reikšmingiausius Vaižganto gyvenimo ir kūrybos puslapius, dainavo liaudies dainas, skaitė rašytojų atsiminimus apie šį ypatingą, plačių interesų žmogų - puikų kunigą ir pamokslininką, didįjį knygnešį, ,,Tėvynės sargo“ ir kitų leidinių steigėją, žymų publicistą, daugiau nei dviejų dešimčių raštų tomų autorių, literatūros kritiką, Lietuvos universiteto docentą ir garbės daktarą, didelį visuomenės veikėją, filantropą. Vaižganto gyvenimas, jo nešama žinia palaikė ne tik XIX šimtmečio Lietuvą, dusintą carinės imperijos, bet tarsi giliai šaknis įleidęs Gyvybės medis tebestiprina tautos gyvastį ir šiandien.

Mokiniams pasiruošti padėjo lietuvių k. mokytoja Beata Šadzevičienė