Minėjome Jono Pauliaus II gimtadienį

Mano turtas – rankos, darbui sutvertos,

Ir meile dega širdis krūtinėj.

(Iš giesmės ,,Viešpats pakrantėj stovėjo“)

Gyvybės džiaugsmą sėjanti, žiedų kvapais ir žaluma svaiginanti gegužė Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos bendruomenei kasmet dovanoja gražią, visų laukiamą šventę - Jono Pauliaus II gimtadienį. Mokykla, pavadinta išskirtinio XX a. šventojo vardu, gegužės 18-ąją ne tik prisimena ir pagerbia šį ypatingą žmogų - popiežių, poetą, filosofą, aktorių, sportininką, artimą jaunimo bičiulį, bet ir kaskart sustiprina savo pasiryžimą eiti krikščioniškojo dvasingumo ir meilės artimui keliu.

Jonas Paulius II – įkvepianti jaunimą asmenybė. Popiežiaus smalsumas, visapusiškas domėjimasis, prigimtinių talentų puoselėjimas patraukia ir jaunus žmones ugdyti savo gebėjimus, eiti savęs pažinimo keliu, ieškoti saviraiškos galimybių ir džiaugtis Kūrėjo dovanomis! Todėl ir Jono Pauliaus II gimtadienis  gimnazijoje organizuojamas netradiciškai: vyksta integruotos pamokos, įvairiausios veiklos, kurios suteikia mokiniams daug progų atskleisti savo kūrybiškumą, skatina atradimo ir bendrystės džiaugsmą.

Mokyklos himnu ,,Atverkim duris Kristui“ ir giesmėmis pasveikinę popiežių su gimtadieniu, mokiniai žiūrėjo filmus apie Jono Pauliaus II gyvenimą: „Vargą pranokstantis gailestingumas. Jonas Paulius II“ ir kt. Vyresnieji, remdamiesi pontifiko gyvenimo faktais ir mintimis, kūrė laikraštį ar laidą ,,Jono Pauliaus II žinios“. Kiti gimnazistai su įdomumu įsitraukė į Kahoot žaidimus ,,Pažink popiežių KITAIP“, „Gimtadienis istorijoje“. Pastaroji tema paskatino mokinius paieškoti informacijos ir apie kitų įdomių garsių žmonių - dainininkų, sportininkų, kunigų, mokslininkų  - gimimą ir pasidalyti ja su klasės draugais.

Vyriausiųjų gimnazistų laukė prasmingos lietuvių kalbos ir literatūros pamokos skaitant ir analizuojant Jono Pauliaus II tekstus.  Įsigilinti į mokslo ir tikėjimo santykį, diskutuoti apie abiejų šių dalykų reikalingumą žmogui kvietė Oksfordo doktorantė Rasa Giniūnaitė surengtoje nuotolinėje diskusijoje ,,Tikėjimas ir mokslas“. O devintokų ir dešimtokų laukė susitikimas su svečiu br. Jonu iš Tiberiados bendruomenės.

Ypatingo susidomėjimo sulaukė gimnazijos auklėtinių susitikimas su svečiu dailininku Vaidu Šūkiu. Jis pakvietė mokinius dalyvauti virtualioje piešimo programoje „Piešiu popiežių“. Nupiešti popiežiaus Jono Pauliaus II portretą nemenkas iššūkis, tačiau dailininko padedamas ne vienas ryžosi ir sėkmingai išbandė savo gebėjimus. O piešiant visiems kartu ir daugiau džiaugsmo!

Dar vienas įdomus užsiėmimas, subūręs ir suvienijęs klasės bendramokslius, „Orientacinis žaidimas nuotoliu“. Jame mokiniai turėjo gerokai pasukti galvas, panaršyti po Lietuvos ir pasaulio žemėlapį, susipažinti su UNESCO paveldu Lietuvoje, 7 senaisiais ir naujaisiais pasaulio stebuklais, pademonstruoti geografijos, matematikos, anglų, kt. dalykų žinias bei IT valdymo įgūdžius.

Į aktyvią fizinio ugdymo veiklą įsitraukti pakvietė kūno kultūros mokytojai, surengę integruotą pamoką „Sportuok su popiežiumi“. Juk visiems žinoma, kad popiežius Jonas Paulius II ir pats aktyviai sportavo, ypač mėgo slidinėti, plaukioti, mielai žaidė futbolą, ledo ritulį, netgi išmėgino alpinisto batus.

Pradinukų kiemelyje taip pat netrūko gero ūpo, klegėjo juokas, aidėjo muzika. „Mes popiežiaus gimtadienyje“, - džiaugėsi mokiniai,  gimnazijos kiemelio grindinį puošdami įvairiaspalvių kreidelių piešiniais, sukdamiesi „Jerusalema“ šokio ritmu, šokinėdami ant batutų, vaišindamiesi ledais.

Nors šį kartą Jono Pauliaus gimtadienį, išskyrus pradinukus, minėjome nuotoliniu būdu,  įsitikinome, kad mokame ir galime sukurti gražią šventę, suburiančią visą gimnazijos bendruomenę. Gera švęsti, kai  visus vienija bendras tikslas ir malda,  kai mokame pasidžiaugti vieni kitų sėkme ir gražiai sugyventi - čia prasideda tikroji artimo meilė, kurią skleidė pasauliui Jonas Paulius II ir jo gaivinantis, stiprinantis, drąsinantis žodis.