Liepos 11-18 dienomis nuostabiame ežerų apsuptame Daugų miestelyje vyko vaikų vasaros stovykla pagal Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos finansuojamą projektą “ Draugauk. Sportuok. Pažink!”

Stovykla nemokama, dalyvavo šešiasdešimt moksleivių iš keturių mokyklų: Kauno Kovo 11-osios gimnazijos, Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos, Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos ir Kauno rajono Lapių pagrindinės mokyklos.


Daugiametę pedagoginę patirtį turinčioms choreografijos mokytojoms, VšĮ „ Jundos šokių klubas“ vadovėms Vilmai Skublickaitei ir Rasai Simanavičienei – vaikų vasaros stovyklos – dar viena įdomi patirtis. Jos stovyklas organizuoja daugiau nei dvidešimt metų. Todėl pamatę Lietuvos švietimo mokslo ir sporto ministerijos skelbtą konkursą vaikų vasaros stovykloms, subūrė aktyvių profesionalių vadovų komandą , pateikė projektą „Draugauk. Sportuok. Pažink!” ir laimėjo konkursą.
“Džiaugiamės, galėdamos vaikams pasiūlyti įdomias veiklas. Vaikai su aštuonias dienas sportavo, šoko, žaidė gamtoje. Stovykloje dirbusi didelę patirtį sukaupusi mūsų mokyklos socialinė pedagogė Agnė Jankauskienė, vaikams įdomių užduočių pagalba padėjo atpažinti mus užplūstančias emocijas, stiprinti socialinius įgūdžius. Vaikai tyrinėjo gamtą, braižė kartografinį žemėlapį, atliko matematinius akaičiavimus su Lietuvos nacionalinio muziejaus edukatoriumi Danieliumi Jurčiukoniu. Kūrybines dirbtuves vaikams organizavo Vilniaus dailės akademijos absolventė Ieva Šlaičiūnaitė ir Vytauto Didžiojo universiteto absolventė Ugnė Šlaičiūnaitė. Vaikai montavo filmą apie gamtą, susipažino su mados dizaino subtilybėmis. Ugdomosios veiklos vyko , integruojant matematinį ir kalbos ugdymą. Džiaugiuosi, kad Ieva, Ugnė ir Danielius užaugo dalyvaudami mūsų organizuojamose stovyklose, o šiais metais jau perdavė įgytas žinias kitiems stovyklautojams. Šioje stovykloje, kaip ir daugelyje mūsų kitų stovyklų, dalyvavo ir specialių poreikių turintys vaikai, “- džiaugiasi mūsų mokyklos choreografijos mokytoja, viena iš stovyklos organizatorių Rasa Simanavičienė.
“Rašant, o po to vykdant projektą, labiausiai norėjau, kad mokiniai po sunkių nuotolinio mokslo metų atsigautų, sustiprėtų fiziškai ir psichologiškai. Įvairiose ugdomosiose veiklose bendrautų , gilintų savo žinias, gebėjimus, o po stovyklos linksmi ir patenkinti grįžtų į namus,”-dalinasi įspūdžiais stovyklos organizatorė Vilma Skublickaitė.
Draugystė- mūsų stovyklos pagrindinė ašis. Vaikų šypsenos ir padėkos tai patvirtino. “Ši stovykla padėjo pažinti save ir kitus”, -dalinosi įspūdžiais Dovydas. Iki ašarų susijaudinusi Soliaris kalbėjo, kad ji gyvenime nėra apie save tiek išgirdusi gerų žodžių kiek išgirdo stovykloje ir džiaugėsi, kad spėjo su visais vaikais pabendrauti.

  • Hits: 225