Jau keletą metų Kauno Jono Pauliaus II gimnazija aktyviai dalyvauja keliuose ERASMUS+ projektuose

      Į vieną iš jų - „Tolerancija“ - po visų griežtų pandemijos gniaužtų pagaliau galėjome pakviesti svečius iš Estijos, Rumunijos, Turkijos ir net tolimosios Portugalijos.

2022 01 31 – 2022 02 05 viešnagei į mūsų gimnaziją atvyko 18 mokinių bei 9 mokytojai. Kaune pasitikusi šalta žiema, sniego pusnys ir akinantis baltumas neišgąsdino svečių, o netgi priešingai, kai kam leido pasidžiaugti nematytu sniegu ir nusiteikti įdomiai savaitei.

            Pirmąją viešnagės dieną partneriai iš užsienio griaudint lietuvių liaudies muzikai buvo šiltai sutikti su duona ir druska gimnazijoje, visiems įsegti simboliniai lietuviški ženkliukai. Svečiams sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Ramutė Latvelienė. Mūsų bendruomenės pasididžiavimas ansamblis „Gilė“ padainavo kelias dainas, keletas gabiausių mokinių atvykusiuosius virtualiai pasveikino šokiais. Jaukiai pabendravę, sušilę ir prisiminę buvusius vizitus, svečius pakvietėme į trumpą ekskursiją po mūsų gimnaziją. Aplankėme biologijos, informacinių technologijų, chemijos, fizikos ir rusų k. kabinetus bei sporto salę, vėliau juos palydėjome į pradinę mokyklą, ten aprodėme įkurdinto muziejaus eksponatus.

            Antrąją dieną tarptautinė delegacija patraukė į Vilnių, kur gidas supažindino su Lietuvos ir Vilniaus istorija, parodė svarbiausius sostinės objektus: Katedros aikštę, Gedimino paminklą, Šv. Onos bažnyčią, Literatų gatvę su garsia menininkų siena, getą ir Aušros vartus. Iš sostinės išvykome į Trakus. Čia svečiai dalyvavo edukacinėje programoje: klausėsi istorijos apie unikalius Trakų pyragėlius su mėsa – kibinus, perpratę ypatingą receptūrą gamino juos, degustavo. Trakų pilis yra vienintelė Rytų Europos pilis, pastatyta saloje, tad svečius savo grožiu traukė įsiamžinti nuotraukose. „Angelų kalvoje“ palikome specialiai šiam projektui gimnazijos direktorės pavaduotojo Algimanto Mikolėno sukurtą „Tolerancijos angelą“.

            Trečioji vizito diena buvo smagi tuo, kad atvykusieji turėjo galimybę projekto dalyvius supažindinti su savo šalių virtuve, pavaišinti nacionaliniais ar šiaip populiariais patiekalais bei  maisto produktais. Atsidėkodami už skanius pietus, savo draugus mokėme tradicinių lietuvių liaudies šokių. Visą vakaronę skambėjo smagi muzika ir linksmas dalyvių juokas, lietuviškus šokius keitė saviti estų, rumunų, turkų ir portugalų šokiai. Išskirtinai originaliai pasirodė portugalų kolektyvas, nes jie šią popietę vilkėjo tautiniais rūbais. Smagią nuotaiką pratęsėme išvyka po Kauną: svečiams parodėme savo senojo miesto ir Senamiesčio panoramą nuo Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos apžvalgos aikštelės, leidomės Žaliakalnio funikulieriumi, perėjome reprezentatyviausią Vienybės aikštę, Laisvės alėją, gražiausia senamiesčio pėsčiųjų Vilniaus gatve pasiekėme Rotušę ir Kauno arkikatedrą baziliką.

            Po intensyvių veiklų ketvirtoji diena buvo skirta poilsiui. Su svečiais aplankėme Merkinės 25 m apžvalgos bokštą bei pramogavome Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“. Tropikų karščiu ir viliojančiomis vandens parko pramogomis mėgavosi  ir mokiniai, ir mokytojai.       Paskutinė penktoji diena buvo skirta Forumo teatrui. Tai buvo turbūt viena iš svarbiausių viešnagės mūsų šalyje projekto „Tolerancija“ dienų. Mišriose grupėse mokiniai turėjo suvaidinti įvairias konfliktines situacijas, po to jas komentuoti, išsakyti esminius pastebėjimus, apmąstyti, kaip jas išspręsti tolerantiškiau, empatiškiau, pakančiau, reflektuoti, galiausiai tas pačias scenas pervaidinti. Buvo tikrai gera matyti, jog vaikai skiria gėrį nuo blogio, pastebi tai, kas neteisinga ir geba sukurti gėrį. Toks ir yra šio projekto tikslas – pasėti kiekviename tolerancijos grūdą, mokyti pažinti gyvenimą, įvertinti ir vertinti kitų elgesį, tapti geresniu pasaulio piliečiu.

            Galiausiai susitikimą su projekto „Tolerancija“ draugais vainikavo Kahoot! viktorina apie viešnagę Lietuvoje bei smagi diskoteka. Mūsų partneriams gerą įspūdį paliko mūsų svetinga gimnazija, mokytojai ir vaikai, kurie buvo kantrūs, mandagūs, linksmi, paslaugūs, draugiški, gerai nusiteikę, o svarbiausia tolerantiški.

            Šio projekto atsakingi asmenys: anglų k. mokytojai Marius Jankevičius, Dalia Ušparienė, Jurgita Stauskienė ir socialinė pedagogė Agnė Jankauskienė.

            Projektą įgyvendinti Lietuvoje padėjo: dailės mokytojos Eglė Kerienė, Ingrida-Tumėnaitė Visockė, Greta Korsakovienė, „Gilės“ vadovai Artūras Sinkevičius ir Dobilas Juška, pradinių kl. mokytojas Viktoras Rimkus, pavaduotojai Algimantas Mikolėnas, Renata Baršukaitenė, Kristina Žilienė ir direktorė Ramutė Latvelienė.

 

  • Hits: 962

KAUNO ARKIVYSKUPIJA

eTwinning - tai bendruomenė Europos mokykloms

PARAPIJA

Kauno Technologijos Universitetas