Pasaulinė aplinkos apsaugos diena minima kasmet birželio 5-ąją
Tai diena, kuria siekiama atkreipti Pasaulio visuomenės dėmesį į aktualiausias aplinkos problemas ir paskatinti imtis aplinką tausojančių iniciatyvų, kai apibendrinama visa aplinkos labui nuveikta veikla.
Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1972 m. Stokholme vykusios tarptautinės konferencijos, skirtos globalinėms aplinkos problemoms spręsti, atidarymo metu. Konferencijos dalyviai – 115 šalių ir tarptautinių organizacijų atstovai – pareiškė, kad gamtos ištekliai, įvairios ekosistemos turi būti išsaugotos ateities kartoms.
Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie aplinkosauginių problemų sprendimo ir imtis konkrečių veiksmų. Atkreipkime dėmesį į tai, kokią įtaką aplinkai daro mūsų veiksmai – rūšiuokime atliekas, į darbą ar mokslo įstaigą keliaukime pėsčiomis, dviračiais ar kitomis, oro neteršiančiomis judėjimo priemonėmis, tausokime elektros energiją. Atminkime, mūsų nepamatuotų poreikių tenkinimo pasekmės gali tapti katastrofiškos.
Aplinkos dienos proga nesuk galvos dėl batų – šok basas į vasarą ir „užlipk“ ant kojos su šia žinia kitam. Pasidarykime „Basų kojų dieną“, kuri leis pajausti Žemę po kojomis. Tai puiki proga prisiminti, kaip svarbu pajusti ryšį su Žeme. Tai ne tik maloni patirtis, tai žinojimas ir pagarba kūrinijai, kurios dalimi patys esame. Reikia tik nusiauti batukus Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos proga, kuri primena mums, kas mes esame, iš kur atėjome ir kur einame (nesvarbu, basi ar batuoti). Arba, kur nueisime, jei eisime nejausdami Žemės po kojomis.
Visuomenės sveikatos specialistė Lolita Jakštienė
- Hits: 954