Kūčiukai - vienas seniausių ir tradicinių Kūčių stalo valgių

2023 m. gruodžio 7 d., II D klasės mokiniai su anglų kalbos mokytojomis Edita Brazauskiene ir Vilma Šidlauskiene turėjo anglų kalbos netradicinę pamoką tema “Lithuanian Customs & Traditions” senajame Ramygalos malūne.

Mokiniai susipažino su šimtamečio malūno istorija bei klausėsi, stebėjo ir patys dalyvavo tradicinių kūčiukų gamyboje. Visi buvo tikrai kūrybiški, kuriant skirtingų formų ir dydžių kūčiukus. Mokiniai sužinojo apie senosios lietuvių kartos Kūčių vakaro tradicijas, taip pat apie pačių kūčiukų prasmę juos gaminant. II D klasės mokiniai suprato, kad kūčiukai suvienija draugus ir yra labai tinkami veganams bei visavalgiams.
Kol kūčiukai kepė, dešimtokai patraukė į patį malūną, susipažinti su ilgu miltų gamybos keliu, nuo javų atvežimo iki sumaltų miltų. Visi ragavo, uostė, čiupinėjo ir net pabandė malti. Mokiniai liko sužavėti originaliais senoviniais javų apdorojimo padargais, kurie vis dar veikia pilnu pajėgumu. Smagu kai tradicijos gyvuoja ir jaunimas nori jų laikytis.