Š. m. gruodžio 13-15 dienomis 8b (kl. aukl. Edita Mikniuvienė) ir IIb (kl. aukl. Edita Zdanienė) klasės vyko į kalėdinį Berlyną

Pirmą dieną aplankėme Didžiosios Lenkijos vaivadijos sostinę Poznanę, įsikūrusią prie Vartos upės. Aplankėme pirmąją katedrą Lenkijoje – Šv. Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką.

Susipažinome su miesto istorija,  pamatėme Šv. Stanislovo bažnyčią.

Antrą dieną aplankėme Brandenburgo žemės sostinę Potsdamą, ypač suklestėjusį XVIII amžiuje, kai čia buvo pastatyta vasaros rezidencija Frydrichui Didžiajam – Sanssouci rūmai. Tai vienas gražiausių rūmų kompleksų Europoje, kur  didžiulėje parko teritorijoje yra išsidėstę senieji ir naujieji rūmai, svečių namai, oranžerija ir kiti pastatai. Po to vykome į Vokietijos sostinę Berlyną - vieną didžiausių miestų Europoje. Pamatėme neorenesansinius Vokietijos Parlamento rūmus – Reichstagą - ir šalia esantį pagrindinį Berlyno simbolį – Brandenburgo vartus. Pasivaikščiosime Unter den Linden alėja, apsilankėme muziejų saloje. Tai unikali Berlyno vieta, kurioje įkurti penki garsūs muziejai. Ypatingą  kalėdinę dvasią galėjome pajusti Berlyno kalėdinėse mugėse.

Trečią dieną grįždami užsukome į Lenkijos sostinę Varšuvą. Tai miestas, menantis gyventojų pasišventimą ir ryžtą, tarsi feniksas pakilęs iš pelenų po Antrojo pasaulinio karo. Varšuvos centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Susipažinome su senamiesčiu, Turgaus aikšte, su nuostabiais buvusiais pirklių namais, gotikine Šv. Jono katedra, kuri yra svarbiausių Lenkijos istorinių įvykių liudininkė.

Grįžome kupini įspūdžių ir noro džiaugtis gyvenimu J.