2024 - 2025
Larisa Baronienė, Lietuva-Kaunas
anglų kalbos mokytoja Larisa Baronienė
mokytoja Vilmantė Karaliūnaitė ir jos mokiniai (2b)
mokytoja Almanta Vizbarienė ir jos mokiniai (2e)
anglų kalbos mokytoja Lina Steponkienė
Italija
7-10 m.
2024 - 2025 m. m.
(1 m.)
Pradinių klasių mokiniai naujus mokslo metus pradeda su nauju eTwinning projektu „Slaptieji ingredientai“, vykdomu kartu su Italijos partneriais. 3b ir 3e klasių mokiniai kartu su mokytojomis Vilmante Karaliūnaite ir Almanta Vizbariene aiškinsis, kaip tapti sveiku žmogumi. Mokiniai dalysis patiekalais ir receptais. Taip pat mokiniai sužinos, kaip tą patį daiktą panaudoti kelis kartus ir taip tausoti aplinką. Anglų kalbos mokytoja Larisa Baronienė padės vaikams tobulinti anglų kalbos žinias apie maistą ir padės tiesiogiai bendrauti su naujaisiais draugais iš Italijos. Laukiame naujų veiklų ir įdomių pamokų!
Pirmas eTwinning projekto etapas
Džiaugiamės galėdami pranešti, kad 3b ir 3e klasių mokiniai rugsėjo mėnesį jau pradėjo pirmuosius eTwinning projekto „Secret Ingredients“ žingsnius - mokėsi angliškų žodžių ir lietuviškų bei itališkų maisto produktų pavadinimų. Ne mažiau svarbi buvo ir užduotis - sudėti visus angliškus žodžius abėcėlės tvarka. Taip pasiekėme savo projekto tikslą - sukurti abėcėlę su žodžiais apie maistą. Netradicinės pamokos, kurias pravedė mokytojos Vilmantė Karaliūnaitė, Almanta Vizbarienė ir Larisa Baronienė padarė pamoką įdomesnę ir produktyvesnę. Darbas grupėse, naujų idėjų ieškojimas ir problemų sprendimas sustiprino mokinių pasitikėjimą savimi ir draugišką atmosferą komandoje bei klasėje. Su nekantrumu laukiame kito etapo - pažinties su savo draugais iš Italijos ir mokymosi rašyti laiškus. Kviečiame jus prisijungti prie mūsų netradicinės pamokos ir pažiūrėti nuotraukas bei vaizdo įrašą, kaip viskas vyko.
eTwinning projekto „Secret Ingredients“ logotipo kūrimas.
Kiekvienas projektas turi savo logotipą. Tai trumpa informacija, atskleidžianti pagrindinę projekto mintį. Šis projekto etapas su mūsų mokiniais truko du mėnesius. Iš pradžių turėjome rasti žodžius kiekvienai raidei, kad sukurtume abėcėlę ir mokymo priemonę. Vaikai patys pasirinko piešimo techniką: vieni mėgo piešti pieštukais, kiti - akvarele. Visi piešiniai buvo spalvingi ir gražūs! Abėcėlė buvo paruošta, tačiau reikėjo išrinkti geriausius darbus projekto logotipui. Balsavome... aštuoni geriausi darbai papuoš „eTwinning“ projekto Twinspace. Dėkojame 3e, 3b klasių mokiniams ir jų mokytojoms Vilmantei Karaliūnaitei , Almantai Vizbarienei ir Larisai Baronienei.
Nuo 2018 metų mūsų gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja Saugesnio interneto savaitės veiklose, kurios organizuojamos svetainėje https://www.draugiskasinternetas.lt/ Yra didelis skirtumas tarp 2018 metų pokalbių su mokiniais apie saugesnį internetą ir dabartinių diskusijų. Šiandien mokytojoms nebereikia aiškinti, kodėl negalima dalintis asmenine informacija, kelti savo ar draugų nuotraukų, lankytis nepatikimose svetainėse ar bendrauti su nepažįstamaisiais. Be to, mokiniai jau gerai išmano įvairių programėlių (Apps) privalumus ir trūkumus. Galima drąsiai teigti, kad mokiniai supranta interneto galią, nes jų gyvenimas glaudžiai susijęs su skaitmenine erdve.
Šiais metais anglų kalbos mokytoja Larisa Baronienė organizavo pokalbį apie saugesnį internetą su 3b ir 3e klasių mokiniais, kurie dalyvauja eTwinning projekte „Secret Ingredients“. Šiame projekte internetas yra pagrindinis bendravimo ir bendradarbiavimo su partneriais įrankis. Pokalbio metu mokiniai pakartojo svarbias taisykles, kad nepamirštų saugumo interneto svetainėse. Buvo pabrėžta, kad tik kartu galime sukurti geresnį ir draugiškesnį internetą, kuriame nėra vietos skaitmeniniam smurtui.
Pokalbio metu mokytoja patikrino, kaip mokiniai orientuojasi interneto temomis žaidžiant „Kahoot“. 80% mokinių teisingai atsakė į klausimus, kas yra puikus rezultatas. Tačiau nepamirškime, kad „Kahoot“ yra tik žaidimas, o realiame gyvenime situacijos gali būti visai kitokios.
Norime padėkoti anglų kalbos mokytojai Larisai Baronienei už organizuotą pokalbį apie saugesnį internetą, taip pat Vilmantei Karaliūnaitei ir Almantai Vizbarienei už integruotą dailės ir informatikos pamoką.