„Tolerance“

Įgyvendinant Erasmus+“  pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės (KA229) projektą „Tolerance“ mūsų gimnazijos 7, 8 ir 10 klasių mokiniai ir mokytojai (Dalia Ušparienė ir Agnė Jankauskienė) nuo 2020 m.  vasario  9 d. iki vasario 15 d. viešėjo Estijoje, Saremų salose, Kuressaare miestelyje, Saaremaa  Uhisgumnaasium gimnazijoje.

Mokiniai gyveno estų šeimose, dalyvavo projekto veiklose, keliavo po Saremų salos apylinkes..Patyrė daug įspūdžių

 • 2022 05 09

  2022 05 01 – 2022 05 07 dienomis vyko paskutinis ERASMUS+ projekto „Tolerancija“ vizitas į Portugaliją.

  Du anglų kalbos mokytojai Marius Jankevičius ir Dalia Ušparienė bei 6 vyresniųjų klasių mokiniai aplankė Porto, Bragą, Famalikao, Gaia ir Guimaraes miestus. Nuo pirmadienio iki penktadienio iš įvairių šalių mokinių sudarytos grupelės dirbo prie paskirtų temų, kūrė vaizdo pasakojimus, klipus, statė šokius, dainavo, linksmai leido laiką. Taip pat aplankė kelias šventyklas, pilis, žymiąją Porto geležinkelio stotį, plaukiojo laivu upėje, lankėsi WOW (world of wine) muziejuje, kur pasisėmė žinių apie vyno gamybą.

  Priėmimas buvo smagus, šiltas, labai draugiškas. Paragavome portugališkų kreminių pyragaičių, menkės patiekalų, saldumynų bei pasimėgavome 24-26 laipsnių šiluma.

  Į Lietuvą parsivežėme daug įspūdžių bei prisiminimų. Gaila, bet tai buvo paskutinis projekto vizitas. Iš pasakos grįžome į realybę...

 • 2022 02 07

  Jau keletą metų Kauno Jono Pauliaus II gimnazija aktyviai dalyvauja keliuose ERASMUS+ projektuose. Į vieną iš jų - „Tolerancija“ - po visų griežtų pandemijos gniaužtų pagaliau galėjome pakviesti svečius iš Estijos, Rumunijos, Turkijos ir net tolimosios Portugalijos. 2022 01 31 – 2022 02 05 viešnagei į mūsų gimnaziją atvyko 18 mokinių bei 9 mokytojai. Kaune pasitikusi šalta žiema, sniego pusnys ir akinantis baltumas neišgąsdino svečių, o netgi priešingai, kai kam leido pasidžiaugti nematytu sniegu ir nusiteikti įdomiai savaitei.

              Pirmąją viešnagės dieną partneriai iš užsienio griaudint lietuvių liaudies muzikai buvo šiltai sutikti su duona ir druska gimnazijoje, visiems įsegti simboliniai lietuviški ženkliukai. Svečiams sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Ramutė Latvelienė. Mūsų bendruomenės pasididžiavimas ansamblis „Gilė“ padainavo kelias dainas, keletas gabiausių mokinių atvykusiuosius virtualiai pasveikino šokiais. Jaukiai pabendravę, sušilę ir prisiminę buvusius vizitus, svečius pakvietėme į trumpą ekskursiją po mūsų gimnaziją. Aplankėme biologijos, informacinių technologijų, chemijos, fizikos ir rusų k. kabinetus bei sporto salę, vėliau juos palydėjome į pradinę mokyklą, ten aprodėme įkurdinto muziejaus eksponatus.

              Antrąją dieną tarptautinė delegacija patraukė į Vilnių, kur gidas supažindino su Lietuvos ir Vilniaus istorija, parodė svarbiausius sostinės objektus: Katedros aikštę, Gedimino paminklą, Šv. Onos bažnyčią, Literatų gatvę su garsia menininkų siena, getą ir Aušros vartus. Iš sostinės išvykome į Trakus. Čia svečiai dalyvavo edukacinėje programoje: klausėsi istorijos apie unikalius Trakų pyragėlius su mėsa – kibinus, perpratę ypatingą receptūrą gamino juos, degustavo. Trakų pilis yra vienintelė Rytų Europos pilis, pastatyta saloje, tad svečius savo grožiu traukė įsiamžinti nuotraukose. „Angelų kalvoje“ palikome specialiai šiam projektui gimnazijos direktorės pavaduotojo Algimanto Mikolėno sukurtą „Tolerancijos angelą“.

              Trečioji vizito diena buvo smagi tuo, kad atvykusieji turėjo galimybę projekto dalyvius supažindinti su savo šalių virtuve, pavaišinti nacionaliniais ar šiaip populiariais patiekalais bei  maisto produktais. Atsidėkodami už skanius pietus, savo draugus mokėme tradicinių lietuvių liaudies šokių. Visą vakaronę skambėjo smagi muzika ir linksmas dalyvių juokas, lietuviškus šokius keitė saviti estų, rumunų, turkų ir portugalų šokiai. Išskirtinai originaliai pasirodė portugalų kolektyvas, nes jie šią popietę vilkėjo tautiniais rūbais. Smagią nuotaiką pratęsėme išvyka po Kauną: svečiams parodėme savo senojo miesto ir Senamiesčio panoramą nuo Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos apžvalgos aikštelės, leidomės Žaliakalnio funikulieriumi, perėjome reprezentatyviausią Vienybės aikštę, Laisvės alėją, gražiausia senamiesčio pėsčiųjų Vilniaus gatve pasiekėme Rotušę ir Kauno arkikatedrą baziliką.

              Po intensyvių veiklų ketvirtoji diena buvo skirta poilsiui. Su svečiais aplankėme Merkinės 25 m apžvalgos bokštą bei pramogavome Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“. Tropikų karščiu ir viliojančiomis vandens parko pramogomis mėgavosi  ir mokiniai, ir mokytojai.       Paskutinė penktoji diena buvo skirta Forumo teatrui. Tai buvo turbūt viena iš svarbiausių viešnagės mūsų šalyje projekto „Tolerancija“ dienų. Mišriose grupėse mokiniai turėjo suvaidinti įvairias konfliktines situacijas, po to jas komentuoti, išsakyti esminius pastebėjimus, apmąstyti, kaip jas išspręsti tolerantiškiau, empatiškiau, pakančiau, reflektuoti, galiausiai tas pačias scenas pervaidinti. Buvo tikrai gera matyti, jog vaikai skiria gėrį nuo blogio, pastebi tai, kas neteisinga ir geba sukurti gėrį. Toks ir yra šio projekto tikslas – pasėti kiekviename tolerancijos grūdą, mokyti pažinti gyvenimą, įvertinti ir vertinti kitų elgesį, tapti geresniu pasaulio piliečiu.

              Galiausiai susitikimą su projekto „Tolerancija“ draugais vainikavo Kahoot! viktorina apie viešnagę Lietuvoje bei smagi diskoteka. Mūsų partneriams gerą įspūdį paliko mūsų svetinga gimnazija, mokytojai ir vaikai, kurie buvo kantrūs, mandagūs, linksmi, paslaugūs, draugiški, gerai nusiteikę, o svarbiausia tolerantiški.

              Šio projekto atsakingi asmenys: anglų k. mokytojai Marius Jankevičius, Dalia Ušparienė, Jurgita Stauskienė ir socialinė pedagogė Agnė Jankauskienė.

              Projektą įgyvendinti Lietuvoje padėjo: dailės mokytojos Eglė Kerienė, Ingrida-Tumėnaitė Visockė, Greta Korsakovienė, „Gilės“ vadovai Artūras Sinkevičius ir Dobilas Juška, pradinių kl. mokytojas Viktoras Rimkus, pavaduotojai Algimantas Mikolėnas, Renata Baršukaitenė, Kristina Žilienė ir direktorė Ramutė Latvelienė.

 • 2021 11 13

  2021 m. lapkričio 7-13 dienomis mūsų gimnazijos 6 mokiniai ir 2 mokytojai dalyvavo tęstiniame ERASMUS+ projekte „Tolerancija“ Rumunijoje.

  Su muzika, dainomis ir šokiais šeimininkai pasitiko svečius iš Lietuvos, Estijos ir Turkijos. Deja, dėl Covid19 pandemijos atskristi negalėjo partneriai iš Portugalijos. Vizito metu sukūrėme puikius video filmukus apie toleranciją, dirbome darbo grupėse, daug bendravome,  aplankėme žymiąją Drakulos pilį, vykome prie ežero kraterio, lankėmės mini Transilvanijos parke, pamatėme siauriausią regiono gatvelę, juodąją bažnyčią, leidomės gilyn į dideles druskos kasyklas, keramikos dirbtuvėse gaminomės lėkštes, smagiai žaidėme ir dirbome.

  Tiek mokiniai, tiek mokytojai liko patenkinti išvyka ir su nekantrumu laukiame partnerių vizito mūsų gimnazijoje,  kuris numatytas 2022 sausio 30  – vasario 5 dienomis.

  Žemiau pamatysite keletą akimirkų iš vizito Rumunijoje.

   

 • 2020 02 15

  2020 m. Vasario 9-15 dienomis šeši gimnazijos mokiniai (Laura Jankauskaitė, Paulina Ivanickytė, Miglė Kalinauskaitė, Daniela Skliaudytė, Vaiva Miknevičiūtė, Simonas Kilikauskas) ir dvi mokytojos (Dalia Ušparienė ir Agnė Jankauskienė) vyko į  tarptautinio Erasmus+ projekto “ Tolerance“ vizitą Estijoje.

   

  Puikus apsikeitimas, daug įspūdžių, įdomių veiklų, naujos patirties. Vizito metu aplankėme Saaremaa Uhisgumnaasium mokyklą, dalyvavome pamokose, mokiniai dirbo grupėse kartu su kitų šalių moksleiviais atlikdami projektines užduotis, taip pat dalyvavo tautinių valgių gamyboje, duonos kepime, vilnos vėlime, žvakių liejime, monetų kalimo pamokose, turėjo galimybę pasijusti kaip tikri viduramžių riteriai apsiginklavę metaliniais šarvais ir ietimis, dalyvavo ir stebėjo tinklinio varžybas, mokėsi tautinių šokių, buvo pakviesti į tikrą Kabareto šou, kurį nuolatos rodo visai miestelio bendruomenei. Buvo nuostabu pasijusti tikrais grožio priemonių kūrėjais, kuomet chemijos laboratorijoje maišė įvairias medžiagas tam, kad sukurtų kosmetikos priemones. Vizito metu buvo organizuojamos ekskursijos po Saremų salos apylinkes ir Kuressaare miestelį, kurių metu aplankėme pilis, bažnyčias ir keletą muziejų, kuriuose vyko mokiniams interaktyvūs užsiėmimai, varžybos.

   

  Kita grupė mokinių labai laukia planuoto vizito į Rumuniją, o vėliau ir Portugaliją bei mokyklų partnerių priėmimo mūsų gimnazijoje.

   

  Akimirkos iš viešnagės

   


KAUNO ARKIVYSKUPIJA

eTwinning - tai bendruomenė Europos mokykloms

PARAPIJA

Kauno Technologijos Universitetas