Smagi mokslo metų pabaiga - žygis Nemuno pakrante

Mokslo metus 6 f klasė užbaigė nuotaikinga edukacine - turistine išvyka. Čiupę savo dviračius mokiniai su savo auklėtoja užsimojo pakeliauti Panemune. Žygį pradėję nuo Raudondvario ištvermingi keliautojai nusidriekusiu palei pakrantę dviračių taku įveikė net 30 kilometrų trasą.

Grožėdamiesi žilagalviu Nemunu,  vešliomis, žydinčiomis pievomis, kairiajame upės krante rymančiu įstabiu gotikinės architektūros statiniu - Zapyškio bažnyčia - nė nepajutom, kaip atsiradom jaukiame Kulautuvos miestelyje. Miestelio mokyklos mokytojas ir gidas Mykolas Fedaravičius žaismingai pasakojo apie Kulautuvą, miestelio pavadinimo kilmę, kurorto įkūrimo istoriją. Mokiniai apžiūrėjo skulptūrų parką, pagoniškų dievų ir deivių slėnį, Švč. Mergelės Marijos skulptūrą, pastatytą LR prezidento Antano Smetonos garbei,  naujai statomą Kulautuvos bažnyčią, kurios akustiką merginos tuoj išbandė, sugiedodamos gražią giesmę.

Atsisveikinę su žaliąja, pušynais kvepiančia Kulautuva, patraukėme į Paštuvą. Pakeliui smagios atokvėpio minutės, dalijimasis gardžiais užkandžiais, sunkiai slepiamas susitikimo ir buvimo kartu džiaugsmas. Įveikę nemažą ir statų kalną, mes jau Paštuvos Basųjų karmeličių vienuolyne, kur mus pasitinka ir maloniai į koplyčią palydi vienuolė – basoji karmelitė. Ji papasakoja apie Basųjų karmeličių ordino įkūrimą, vienuolių gyvenimo būdą, noriai atsako į smalsių mokinių klausimus ir, žinoma, lieka sužavėta mūsų jaunųjų giedotojų giesme, suvirpinusia vienuolyno skliautus.

Ir smagiausia dalis – leistis nuo kalno, kai žinai, kad grįžę į Kulautuvą kelio ir nuovargio dulkes galėsim nuplauti gaiviame Nemuno tvenkinyje. O po to laužas, čirškinamų dešrelių kvapas, skrudinti zefyrai ir smagūs žaidimai iki pat vakaro. 

Šeštokai ir auklėtoja sutiko, kad šis žygis po ilgų karantino mėnesių visiems, išsiilgusiems vieniems kitų,  buvo geriausia dovana. 

  • Hits: 297