2022 m. gruodžio 1 d. Vilniaus universiteto Kauno fakultete vyko Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 10–11 klasių mokinių vertimo žodžiu iš/į anglų kalbą konkursas

Konkurse dalyvavo 9 Kauno gimnazijų mokiniai. Mūsų gimnazijos 10D klasės mokinys Augustas Žilys (mokytoja G. Juodiškienė) dalyvavo konkurse.

Konkurso tema kasmet parenkama atsižvelgiant į  tai, kas svarbiausia Lietuvos ir pasaulio visuomenei. Taigi, buvo nuspręsta pažvelgti į karą Ukrainoje plačiau, paliečiant ekologinį ir ekonominį aspektus, nes būtent šios temos labiausiai aptariamos viešojoje erdvėje. Konkurso tema visuomet skelbiama iš anksto, kad moksleiviai galėtų pasiruošti, pasigilinti į dažniausiai naudojamų išsireiškimų, terminų žodyną.  Visus atvykusius dalyvius sveikino Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto direktorė prof. dr. Danguolė Satkauskaitė ir gyrė už drąsą, kad pasiryžo rimtam iššūkiui.

Labai didžiuojamės savo mokiniais ir mokytojais, kurie motyvuoja mokinius ir padrąsina dalyvauti tokiuose konkursuose.