Vasario 23 dieną gimnazijos žygeivių klubas ir folkloro ansamblis Gilė šventė savo 30 – tąjį jubiliejų

Giliukai surengė įspūdingą koncertą. Skambėjo senos, laiko patikrintos dainos, taip pat dainos iš naujausios Gilės ansamblio plokštelės POSTFOLK.

Gilė į savo kelią išėjo 1994–aisiais link be galo tolimų 2024–ųjų. Ėjo per 8000 įveiktų kilometrų, su pūslėmis ant padų, prakaitu, koše su dūmais ir su uodais, su laukine gamta, laukine buitimi ir laukine būtimi. Ėjo per 560 naktų prie laužo po birželio ar sausio žvaigždėmis, virš galvų pakibus begalybei, o į sąmonę besismelkiant tylos filosofijai. Ėjo per 5000 repeticijų, išmokiusių ne tik dainuoti ar groti, bet ir girdėti šalia esantį. Ėjo per beveik 1000 koncertų, atliktų įvairaus aukščio scenose, nes džiaugtis vieniems šiek tiek liūdna. Ir skrido su Aukso Paukšte tolyn link horizonto, už kurio – naujas horizontas...
                     Dėkojame visiems bent kartą sėdėjusiems prie laužo, bent kartą stovėjusiems scenoje, bent kartą girdėjusiems Gilę dainuojant. Dėkojame ir Jums, skaitantiems šį tekstą.