Kalbos reikalingos, kad bendrautume, draugautume, pažintume, siektumėme žinių

Rugsėjo 26 dieną visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena.  Šiais metais norėjome, kad Europos kalbų diena suvienytų mūsų gimnazijos bendruomenę, ir mums tai pavyko!

Jau nuo pirmadienio per pertraukas skambėjo populiariausios šalių dainos jų gimtąja kalba, o ketvirtadienio rytą pradėjome Europos Sąjungos himnu.

Ketvirtadienio rytą visus gimnazijos moksleivius ir darbuotojus pasitiko dienos simbolis  LAGAMINAS, o šalia jo -  stendas, pasakojantis apie gimnazijos globėjo Jono Pauliaus II apkeliautas šalis ir mokėtas pasaulio kalbas.

5 klasių moksleiviai rinko ir rašė gražiausius žodžius, tomis  kalbomis, kurias jie moka, ir tais žodžiais puošė savo klasių erdves.

6-10 klasių moksleiviai pristatė savo pasirinktą oficialia Europos kalba kalbančią šalį. Sužavėjo mokinių išradingumas pristatant šalies įžymius žmones, kultūrą, lankytinas vietas ir gastronominį paveldą.

„Maža garbė svetimomis kalbomis kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti“, sakė mūsų bendrinės kalbos sudarytojas Jonas Jablonskis. Lietuvių kalba yra viena iš 24 oficialių Europos kalbų ir viena seniausių pasaulio kalbų, todėl penktadienį skyrėme gimtajai kalbai. Pertraukų metu stengėmės kalbėti tik gimtąja kalba, klausėmės lietuviškų dainų, šokome liaudiškus šokius, savo aprangą papuošėme lietuviška simbolika.

Klasių bendruomenės sprendė, kurios klasės pristatymai verti didžiausių pagyrų.

Nugalėtojais tapo: Ic klasė.

Dėkojame visiems, kad Europos kalbų diena tapo švente.