Laukiame Užgavėnių

Paskutinė diena prieš gavėnios pradžią vadinama Užgavėnėmis. Jos paprastai būna antradienį, o trečiadienį jau Pelenų diena, prasideda ilgas, rimtas ir liesas gavėnios metas.

Pagrindinis Užgavėnių valgis – blynai (lietuviškesnis pavadinimas: sklindžiai), dažniausiai kepami iš miltų, su obuoliais, su mielėmis arba ir paprasti. 5-10 klasių mokiniai dalyvavo integruotame dailės ir technologijų kūrybiniame projekte-parodoje „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“. Mokiniai atliko darbus įvairiomis technikomis kurdami Užgavėnių kaukes: piešdami piešinius, klijuodami kaukes iš popieriaus, kartono, kepė ir degustavo įvairiausius Užgavėnių blynus. Mokiniai aktyviai įsitraukė į kūrybinį procesą.

Integruotą projektą vykdė ir parodą parengė dailės mokytoja metodininkė Greta Korsakovienė ir vyr. mokytoja Ingrida Tumėnaitė, technologijų vyr. mokytojos Eglė Kerienė ir Rasa Trečiokienė.

  • Hits: 348